Partnerzy

PolecamySTATYSTYKI


Odwiedzin:
Dzisiaj:
On-line:
  80588
  7
  1

Administracja

Tabela rozmiarów jubilerskich

Sposoby mierzenia rozmiaru pierścionka lub obrączki.

Jest kilka różnych metod miar jubilerskich. W naszym sklepie polecamy jedyną obiektywną miarę: milimetry. Średnica wewnętrzna w milimetrach jest rozmiarem pierścionka.

1. Gdy mamy już jakąś pasującą obrączkę lub pierścionek ustalenie prawidłowego rozmiaru jest proste. Należy wziąć suwmiarkę i sprawdzić średnicę wewnętrzną posiadanego pierścionka lub obrączki. Następnie określić rozmiar za pomocą tabeli umieszczonej poniżej. Trzeba sprawdzić czy mierzony wyrób jest idealnie okrągły , jeżeli nie , to należy zmierzyć w kilku miejscach ( sumę wszystkich pomiarów podzielić przez ich liczbę ). Warto pamiętać o tym , że 1 rozmiar to 0,3mm a grubość palca może się wahać i zależeć od czynników zdrowotnych i pogodowych. Nie zalecamy bezpośredniego mierzenia palca suwmiarką, ponieważ palec łatwo poddaje się ściskaniu i uzyskany wynik może być mniejszy niż powinien. Ponadto musimy pamiętać, że kostki na palcach są szersze od tych części , na których spoczywa pierścionek.

2. Gdy nie masz wzoru do sprawdzenia najlepiej udać się w tym celu do najbliższego punktu usługowego jubilera lub sklepu.Copyright © 2011 by KARAT - Dobre Miasto | Darmowy Hosting | Apycom |